Nowości

1.  Wałęsa D., Marzenia i tajemnice.
Bardzo osobista, szczera opowieść o życiu, miłości, rodzinie i politycznych przemianach. Ze wspomnień wyłania się portret odważnej i mądrej kobiety, która pragnęła miłości i rodzinnego szczęścia, a znalazła się w centrum rewolucyjnych wydarzeń, które przetaczały się przez Polskę i jej małą kuchnię na gdańskim blokowisku.
2.  Chiger K.,Paisner D.,Dziewczynka w zielonym sweterku.
Tytułowy zielony sweterek istnieje do dziś. Jest eksponatem w waszyngtońskim Muzeum Holocaustu. Dziewczynka to autorka książki. Wówczas ośmioletnia Krysia Chiger, której życie ocalił Leopold Socha… .
3. Grochola K., Wiśniewski  A., Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie.
Odważne pytania  i szczere odpowiedzi, humor i zaskakujące konfrontacje, a przede wszystkim nieustanne poszukiwanie prawdy. Katarzyna Grochola w rozmowie z Andrzejem Wiśniewskim, terapeutą rodzinnym warszawskiego Laboratorium Psychoedukacji, o grach i zabawach w związkach, tych niewinnych i tych niebezpiecznych.
4. Grzebałkowska M., Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego.
Ksiądz Paradoks to niezwykła historia człowieka. który wymyka się wszelkim schematom. Poznajmy jego młodość, początki niezwykłej popularności oraz ostatnie, najbardziej tajemnicze lata jego życia.
5. Faber M., Szkarłatny płatek i biały.
Szkarłatny płatek i biały to podróż do minionego świata, w labirynt drobiazgowo opisanych londyńskich zaułków i ulic. Brawurowe połączenie melodramatu, powieści obyczajowej i satyry, nad którym unosi się duch wielkiej dziewiętnastowiecznej prozy.
6. Angeli – Ilovan L.Di, Żniwo gniewu.
Od kresowych miasteczek i okupacji sowieckiej, przez wsie i napotkanych w lasach partyzantów, po przymusową pracę na folwarku niemieckiego arystokraty i osadnictwo  na Ziemiach Odzyskanych – oto historia dwóch sióstr Kaszmiry i Maruszki.
To opowieść o kobietach wprzężonych w tryby wojny, o ich sile i woli przetrwania, o oddaniu dla drugiego człowieka i pielęgnowaniu tradycji rodzinnych. O pięknie miłości w podłych czasach, o poświęcaniu, gdy nikt nie widział jego sensu, i wreszcie …. o wierności.
7. Enerlich K., Prowincja pełna słońca.
Czy coś – oprócz pierwszej litery łączy Mazury z Marokiem? Ludmiła bohaterka kolejnej części “prowincjonalnego” tryptyku nie po raz pierwszy stawia czoło życiowym wyzwaniom.Tym razem znajdzie się na emocjonalnym zakręcie. Tajemnicze zniknięcie najbliższej osoby spowoduje, że kobieta wyruszy w zmieniającą jej życie podróż do północnych Włoch.
8.  Szymborska W., Wystarczy
9. Enerlich K., Czrodziejka jezior
10. Brashares A., Stowarzyszenie wędrujących dżinsów – Ostatnie lato
11. Krajewski M., Rzeki Hadesu
12. Krajewski M., Dżuma w Breslau
13.Środa M.,Kobiety i władza
14. Kofta K., Ciało niczyje
15. Zafon C. R., Więzień nieba
16. Dirie W., Czarna kobieta, biały kraj
17. Estes C. P., Biegnąca  z wilkami
18.Maxwell C., Klątwa pierścienia
19.Manicka R., Japońska parasolka
20.Masterton G., Kandydat z piekła
21.Lee E., Ludzie z bagien
22.Aslam N., Bezowocne czuwanie
23.Oliver J., Córka Łowcy Demonów
24. Kruszewska J.,Awaria uczuć
25.Curtufelli M.R., Brygantka
26.Abulhawa S.,Wiatr  zpółnocy
27.Roberts N., Zaklęte uczucia
28.Rogala J.,Doktor Karolina