Zajęcia biblioteczne

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ernsta Wiecherta w Pieckach  cyklicznie
odbywają się ZAJĘCIA CZYTELNICZE –  ZABAWY Z KSIĄŻKĄ. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z literaturą dziecięcą, biorą udział w grach i zabawach ruchowych, a także wykonują prace plastyczne związane z czytaną lekturą.
Dzieci zapoznały się z takimi tekstami jak: „Grześ niepiśmienny” Michałą Bałuckiego, „Nie ma nudnych dni” Renaty Piątkowskiej, „Dlaczego dzień jest szary?”, „Zielony smok” Kamila Polaka, „Bambi”, „Baśnie polskie”, „Tylko bez całowania czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” Grzgorza Kasdepke, „Przygody leśnej rodziny” Barbary Badawskiej, „Bajdurki mojej babci”, „Zezia, Giler i Oczak” Agnieszki Chylińskiej i wiele innych.
W listopadzie pracujemy z książką Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”. Na podstawie tej lektury stworzymy teatrzyk kukiełkowy. Dzieci własnoręcznie wykonają postacie wybranych bohaterów książek, które posłużą im do inscenizacji.
Zapraszamy dzieci do wspólnego spędzania czasu z książką  w poniedziałki i środy w godz. 13:30-15:00 oraz w piątki w godz. 15:30 –  16:30


„Cała Polska czyta dzieciom” w Bibliotece Publicznej im. Ernsta Wiecherta w Pieckach
Dnia 24.02. 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ernsta Wiecherta w Pieckach odbyło się spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowane przez p. Katarzynę Radoch. W spotkaniu uczestniczyły 5-cio i 6-ciolatki ze Szkoły Podstawowej w Nawiadach z dwiema wychowawczyniami oddziału przedszkolnego – p. Agnieszką Makiewicz – Duszak i p. Grażyną Niedźwiecką. Spotkanie rozpoczęło się czytaniem przez panią bibliotekarkę opowiadania „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek” Hanny Łochockiej. Opowiadanie to było podstawą do wykonania pięknych prac plastycznych przedstawiających głównego bohatera. Następnie w sali kinowej dzieci oglądały przedstawienie pt. „Sceniczna zabawa wierszem” przygotowane przez p. Jerzego Rulko i teatr „Arlekin”. Na zakończenie w bibliotece wysłuchały z płyty CD słuchowiska „Czerwony Kapturek” w ciekawej interpretacji m.in. Ireny Kwiatkowskiej, Barbary Krafftówny i Władysława Hańczy. W międzyczasie dzieci dostały słodki poczęstunek.