Ernst Wiechert

125 rocznica urodzin Ernsta Wiecherta
Dnia 17 maja 2012 r. w ramach trwających trzy-dniowych /17-19 maja/obchodów 125 rocznicy urodzin Ernsta Wiecherta zorganizowanych przez Stowarzyszenie Mazurskie w Olsztynie z przewodniczącym Tadeuszem Willanem , goście z Niemiec, członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Ernsta Wiecherta z wiceprzewodniczącym Klausem Weigeltem , uczestnicy seminarium „Ernst Wiechert-piewca Mazur, przyjaciel prostych ludzi swoich stron rodzinnych” złożyli wizytę w Bibliotece Gminnej im.Ernsta Wiecherta, gdzie zostali powitani przez kierownika biblioteki Jolantę Duszak. Szczególną uwagę zwrócili na portret olejny patrona namalowany przez artystkę malarkę z Olsztyna Panią Barbarę Barańską, a podarowany bibliotece przez Pana Jacka Trawczyńskiego, prawnika z Gdańska, od wielu lat miłośnika twórczości Wiecherta .Podziwiali też odlew gipsowy będący kopią płaskorzeźby głowy kobiety z nagrobka Mety Wiechert z roku 1929, wykonany przez Piotra Dondajewskiego /2011 r./. Dużym zainteresowaniem cieszył się Dział Literatury Wiechertowskiej wyeksponowany w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pieckach.


Ernst Wiechert Bibliothek
31.01.2012r. przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Ernsta Wiecherta z Niemiec odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Ernsta Wiecherta w Pieckach.
Podczas wizyty goście zapoznawali się z księgozbiorem w dziale Ernsta Wiecherta oraz  zadawali liczne pytania dotyczące tłumaczeń, a także popularności twórczości pisarza na naszym terenie.