Galerie zdjęć

atr2

Sezon turystyczny już “za pasem”. Proponujemy wszystkim wizytę w Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach.Dzień Otwarty w Muzeum odbędzie się 3 maja 2012r. o godz. 12.00. Organizatorem uroczystości jest Gmina Piecki i Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji “Pegaz” w Pieckach.
Podczas uroczystości Dnia Otwartego w Muzeum wystąpią zespoły artystyczne: “Pieckowianie”, “Masuren Klang”, “Iskierka Nadziei” oraz Teatr “Klapa”.
Kolekcja znajdująca sie w muzeum, została zakupiona od Pani Marii Dermackiej w roku 2010, dzięki staraniom Samorządu Gminy Piecki oraz Samorządu Powiatu Mrągowskiego.
Obecnie Samorząd Gminy Piecki dąży do pozyskania funduszy na wykupienie nieruchomości, po to, aby kolekcja znalazła lokum na stałe. Muzeum jest w organizacji, ale przyjęto już oficjalną nazwę Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach.
Ekspozycja kolekcji Walentyny Dermackiej mieści się w wydzierżawionych pomieszczeniach domu przy ul. Zwycięstwa 48. Znajduje się on przy ostatnim przystanku w Pieckach, przy wyjeździe do Mrągowa.
Od 3 maja 2012r do 30.09.2012 muzeum jest dostępne w godzinach od 10.00  do 18.00, od poniedziałku do soboty,  po telefonicznym zgłoszeniu się ( z dwudniowym wyprzedzeniem) pod numerem 89 742 22 70 lub w szczególnych okolicznościach pod numerem 694 459 849.
Ceny biletów: normalny – 5 zł
ulgowy    –  3 zł
Co kryje w sobie kolekcja glinianych figurek?  Warto poznać osobiście.
Czy przeżyliście kiedyś przygodę z wehikułem czasu?  Teraz możecie spróbować.
Izabela Kozyra – Cybulska