Wydarzenia

11 stycznia do akcji 23 Finału WOŚP 2015 r. przyłączyła się Gmina Piecki. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji „PEGAZ” przy współpracy z głównym sponsorem Piekarnia – Cukiernia Marek Szabelski z Piecek, LUKS „Orlik” Nawiady oraz mieszkańcami gminy przygotował na ten dzień szereg ciekawych propozycji.

Tradycją Domu Kultury w Pieckach stało się organizowanie imprezy wspierającej 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego roku akcja rozpoczęła od „ Biegu Orkiestry Świątecznej Pomocy” na stadionie w Pieckach inicjatorami byli p. Stanisław Kamiński i p. Janusz Minkiewicz LUKS „Orlik” Nawiady. Ideą biegu było zebranie pieniędzy za każdy przebyty kilometr i przekazanie ich na WOŚP. Dzięki głównemu sponsorowi p. Markowi Szabelskiemu , któremu nie obojętne są losy dzieci i który to cyklicznie wspiera tego rodzaju przedsięwzięcia, biegacze z terenu naszej gminy oraz Mrągowa i Mikołajek, a w szczególności Klub Biegacza z Mrągowa „wybiegali” kwotę 400,00 zł. Część artystyczną w domu kultury rozpoczęła grupa taneczna z GOKSiR w Pieckach. Ich występy przeplatane były zabawami dla najmłodszych oraz Karaoke dla każdego. Muzycznie imprezę uświetniły zespoły: Green Hill, EmCup Anioł z Mrągowa, M.A.B.S z Olsztyna , zespół Pieckowianie oraz Cover Band. Mieliśmy też okazję podziwiać ognisty taniec w spektaklu „Anioły i Demony” grupy „Girasole” powstałej z działań projektowych Węgojewskiego Stowarzyszenia „Cel” pod kierownictwem Agaty Koziej . Pomiędzy występami muzycznymi przeprowadzana była licytacja. Zlicytowano torty sponsorowane przez Piekarnię Cukiernię Marek Szabelski i Marcelinę Maksymow, prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pieckach oraz przedmioty przekazane przez Bank Spółdzielczy w Pieckach. Sponsorem oświetlenia był Mular Sound. Akcję charytatywną 23 Finału WOŚP wsparła z zaangażowaniem grupa wolontariuszy z „Akademii Enklawa”.

Wszystkim Sponsorom oraz przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za ciepły odbiór i pomoc okazaną przy organizacji tejże akcji.

Maria Jasińska

GOKSiR „Pegaz”