Twórcze zajęcia

Wykrywacz Talentów – twórcze zajęcia rozpoczęte

W gminie Piecki we wrześniu rozpoczęły się warsztaty edukacyjne pn. Wykrywacz Talentów, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „ŻYJ Z PASJĄ!”, programu wspierania uzdolnień i zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży.

Artystyczny program, uroczystego otwarcia projektu, przygotowały klasa IV a i IV b Szkoły Podstawowej im Karola Wojtyły w Pieckach pod opieką Jolanty Kułak i Elżbiety Łachacz-Kotlarek oraz młode aktorki z teatru „Klapa” we współpracy z dyrektorem domu kultury w Pieckach Aleksandra Żabińską i reżyserem Jerzym Rulko.

W projekcie uczestniczy 80 uczniów (dzieci i młodzież) z gminy Piecki z takich miejscowości jak: Babięta, Brejdyny, Chostka, Czaszkowo, Dłużec, Głógno, Goleń, Krutyń, Krutyński Piecek, Lipowo, Machary, Mojtyny, Nawiady, Piecki, Prusinowo, Rutkowo, Rosocha, Stare Kiełbonki, Szklarnia i Zgon.

Twórcze zajęcia odbyły się już 3, 10 i 24 września. Do realizacji projektu zostały zakupione materiały, sprzęt i akcesoria, które są niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Na zakończenie projektu 29.10.2011r. podczas Gminnej Gali Talentów, grupy warsztatowe zaprezentują swoje osiągnięcia.

Wszystkich zainteresowanych twórczością młodych mieszkańców Piecek już dziś zapraszamy na prezentacje 29.10.2011r. Będzie to doskonała okazja do zasmakowania szczypty tego, co drzemie w pieckowskich dzieciach i młodzieży i być może, w niejednym z nas.

Koordynator projektu: Izabela Kozyra-Cybulska